Природа рідного краю

пʼятницю, 8 листопада 2019 р.

До дня української писемності та мови

День української писемності та мови – традиційне свято, що відзначається 9 листопада ще з 1997 року.

Історія виникнення свята:
Дата Дня української мови та  писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».
Нестор-літописець був священнослужителем Києво-Печерської лаври та літописцем. Його мощі досі знаходяться у Києві, в печерах лаври.

Сучасність:

Щорічно, у цей день, 9 листопада, відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятнику Нестора-літописця. Також з 2000 року існує надзвичайно цікава традиція всеукраїнського масштабу – «радіодиктант». По Українському радіо у цей день проводять диктант, у якому можуть взяти учать всі бажаючі.
Сьогодні наші другокласники також писали  диктант, але під диктовку вчителя))) І багато учнів, хоч писали такий великий текст вперше ( аж 5 речень під диктовку!), впорались із дебютом на відмінно! 

Також в цей день виписували  слова зі словника, які найбільш подобаються нашим учням, та записували їх на краплях ( продовжуємо морську тему місяця, мікро-тема:" Мова, як море")














Помістили свої краплини на інформаційний плакат, на якому також розташували інформацію про свято, посилання на цікаві відео ( їх ми сьогоднї теж подивились) ребуси, цікавинки про мову.
 



 



Другий лист плакату ми оформили більш художньо: наклеїли на маленьких книжечках вірші про мову, які діти вивчили, текст пісні, узагальнену схему до теми з читання " Читаємо і пізнаємо таємниці рідної мови"; прикрасили квітковими візерунками.
 






В понеділок буде ще відео....

Ну і яке ж свято без пісні!

Мова барвінкова
муз. Володимир Климюк,
сл. Надія Янчук,

Немає коментарів:

Дописати коментар