Природа рідного краю

вівторок, 19 листопада 2024 р.

Один із навчальних днів під час війни

1000 днів повномасштабної
3925 днів від початку російської агресії

Ранок після страшної ночі - Запоріжжя атакували великою кількістю шахедів.
Не всі були зі світлом, декого підводив інтернет.
На ранковій зустрічі більшість дітей зазначило, що вони втомлелі, засмучені, налякані. Але приєднались всі ( з однією ученицею спілкувалась через вайбер).
Учні хотіли ділитись враженнями про почуте та побачене.
Учні шукали та знаходили можливості приєднатись до уроків попри різні перепони. Їх вилучало з конференції час від часу, а вони знову приєднувались, чекали, поки в мене відновиться інтернет-зв'язок. Вони наполегливі та відповідальні.
Я ж старалась робити акценти на позитивних моментах: на наших найкращих якостях, на підтримці один одного та на підтримці України з боку інших країн, на виконаних завданнях, на зміні настрою від уроку до уроку в кращу сторону.




Наші діти знають, ким вони є.
Наші діти знають, якими вони є.
Наші учні вміють поважати, вміють цінувати, вміють підтримувати.





Ситуація на уроці математики.
- Діти, оголошено повітряну тривогу. Перейдіть в місця, де сказали вам батьки проводити уроки під час тривоги.
Хтось з дітей прочитав в телеграмі:
- Запоріжжя/Дніпро уважно!
Ігор:
- Ми всі уважні. ППО уважне.

Слова учня мене розчулили. Працюємо далі.
Завзятість маленьких українців надихає.
Презентацію до ранкової зустрічі взято з сайту "Всеосвіта"
Адаптована презентація


пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Бесіди з дітьми про правила безпеки

 Про правила дорожнього руху, про безпеку пішохода говоримо на різних уроках протягом навчального року, не обмежуючись "Тижнями безпеки" чи конкретними місячниками. На  уроках ЯДС, української мови, літературного читання, на математиці та на ранкових зустрічах за можливості обговорюємо умови безпечної поведінки.

Напрклад, на уроці мови, вивчаючи префікси та прийменники, згадали про праила перходу вулиці.



На уроці читання ще раз обговорили значення дорожніх знаків.


Щільність  та насиченість уроку, особливості проведення онлайн-уроку не дають змогу робити багато фотозвітів.

понеділок, 4 листопада 2024 р.

Кольоровий тиждень 2024

 Зелений день

Розпочинаємо наше офлайн-навчання кольоровим тижнем із зеленого дня. 

Зелений колір асоціюється у багатьох із безпекою, наше навчання з 4.11 по 8.11 відбуватиметься у безпечному місці, а саме в укритті школи після всіх необхідних приготувань.

Зелений колір символізує спокій, мир, порятунок, любов, гармонію, життя, зростання. Коли людині бракує зеленого тону, вона позбавляється гармонії.

Зелений в психології має значення, як живий, свіжий, ніжний, заспокійливий, насичений. Він діє заспокійливо, об’єднує людей з природою, допомагає бути ближче один до одного.

Психологи у своїй роботі за допомогою зеленого тону усувають негативні стани: злість, скутість в почуттях і в емоціях, грубість, неврівноваженість. Не рекомендується зелений у випадках, коли необхідно швидко приймати рішення, оскільки зелений розслабляє.


Урок української мови. Зелені огірочки допомогли визначити, яку  букву, "е" чи "и", треба писати в ненаголошеній позиції.


З нами на зв'язку через класрум інші учні класу





Робота з орфографічним словником














Смачна перерва

"Заряджаємо" воду зеленою енергією


- В одну шеренгу вставай!
Рівняйсь! Струнко!
Урок фізкультури


Спільно з 3-А та 3-В  створюємо плакат "Кольоровий тиждень", на якому фіксумо деякі результати навчальної діяльності.


Мої колеги


Жовтий колір – символ сонця, колір золота і божественної влади. В психології – це радісний, легкий, струменистий, теплий, яскравий. Даний колір символізує рух, веселощі, викликає приємні відчуття, надає допомогу в активізації розумової діяльності. Жовтий має здатність довго зберігатися в пам’яті, проте в комплексі з іншими відтінками може викликати протилежні емоції.

Жовтий асоціюють з виразністю, оптимізмом і інтелектом. Він покращує пам’ять, допомагає в прийнятті нових ідей, збільшує концентрацію уваги, сприяє швидкому і справедливому вирішенню проблем, організовує, звільняє від негативу.

Психологи використовують жовтий для підвищення пізнавального інтересу у дітей, він стимулює сприйняття нових ідей, концентрації думок і кращу самоорганізацію.

Жовтий колір доцільно використовувати в обмеженій кількості в дитячих кімнатах, оскільки є ймовірність, що якщо його буде багато, то діти спокійно не заснуть.

Сьогодні наші радісні та жваві діти активно працювали на уроках, виконували самостійні роботи, вчились співпрацювати у парах. групах.

Жовтий колір навіть у зачісках дівчат :)



Записуємо словниковий диктант на жовтих кленових листочках


Горупова робота




Презентуємо результати обчислень - заповнюємо осінній кошик.



На перерві досліджували дерева шкільного парку та двору, "експерти" розповідали однокласникам, за чякими ознаками вони розпізнають "свої" дерево.
Збирали листочки та ловили сонячні промінці.






Рухлива перерва  








Середа, 6 листопда

Червоний колір – насичений, гарячий, важкий, яскравий. Впливає на формування лідерських якостей, а також активність, впевненість, дружелюбність.

Червоний в психології символізує владу, пристрасну любов, війну, вогонь. Відтінки світлого червоного діють збудливо, а темні надають солідності.

Червоний володіє стимулювальним ефектом, що постачає сильну, але грубу енергію. У великих кількостях червоний здатний провокувати гнів, а також лють. У психології червоний колір застосовують для стимуляції нервової системи, вивільнення адреналіну, поліпшення кровообігу.

Психологи червоний колір наділяють чуттєвістю, упевненістю в завтрашньому дні, він допомагає легше перенести неприємності.

Саме в червонийй день нашого кольорового тижня діти мали змогу проявити свої лідерські якості під час групової  роботи. На уроці читання діти в групах аналізували українські народні казки: самі в групі визначали, який твір аналізуватимуть, чи необхідне повторне прочитання казки, допомагали один одному у заповненні паспорту твору чи складанні реклами книжки.












На уроці інформатики пригадали, що таке інфорсаційеий об'єкт, створювали об'єкти, які асоціюються у дітей із червоним кольором,  в графічному редакторі, підписали об'єкт. Закріпили уміння створювати папки, самостійно створили та підписали Презентацію.




На уроці фізкультури виконували стройові вправи, стрибали у довжину, вчилися проводити естафету.


"Калинові вправи" на уроці української мови.
Під час фізкультхвилинки розучували нову руханку.

Четвер

Синій колір викликає атмосферу довіри і безпеки, діє заспокійливо, сприяє ментальному і фізичному розслабленню. Синій відноситься до холодного і насиченого, символізує всесвіт.

У психології синій має значення, як суворий, чистий, важкий, таємничий. Синій успішно застосовують у розвитку психічних здібностей. Він звільняє від страхів і тривог, очищає мислення, дає можливість прислухатися до внутрішнього голосу і інтуїтивно прийняти правильне рішення.

Саме в день довіри та безпеки наші учні мали змогу поспілкуватися із поліцейськими, згадали правила безпеки.



















фото з прапором наших захисників



П'ятниця

Фіолетовий колір символізує вищий розум, мудрість, зрілість, сприяє натхненню, чутливості, співчуттю.
У психології фіолетовий означає – важкий, холодний, насичений, спокійний, таємничий. Цей колірний тон досить легко придушити іншою кольоровою гамою, проте, сам по собі фіолетовий виразний і глибокий. Він додає одягу розкішності і урочистості. 

Бузковий колір символізує прихильність і теплі почуття, спонукає до філософських роздумів про життя, дає відчуття польоту і душевної рівноваги. Особистості, віддавши перевагу цьому колірному тону є романтичними, мрійливими, чуттєвими, сентиментальними натурами.
Рожевий колір. Наївні фантазії і мрії, відволікання від поганих думок і заспокоєння – такі властивості притаманні рожевим відтінкам. Це колір безтурботності, наївності, дитинства.

В цей день діти мріяли, фантазували, поринали у світ казок, розгадували загадки.







На уроці музичного мистецтва виконували "фіолетову пісню" - колискову.


А потім заспівали улюблену пісню

Із  винагородою за відвідування бібліотеки, за участь у популяризації читання (участь у фотоквесті, створені реклами книги, у читацькому челенджі) до нас завітала бібліотекарка Марина Валентинівна.  Діти отримали в подарунок зошити, комікси, розмальовки.










Таким був перший тиждень наших третьокласників у школі. Звісно,  не покажеш та не розкажеш всього, що робили учні на уроках та перервах. Та ми з нетерпінням чекаємо нових зустрічей офлайн.

Використано маткріал із сайту https://poshtivka.org/psyhologiya-koloru/