Друзі! Напишіть у коментарі, чим вам запам'ятався цей рік?
Карантином?
Масляною?
Походом?
Якимись уроками? Чим?
Друзі! Напишіть у коментарі, чим вам запам'ятався цей рік?
Карантином?
Масляною?
Походом?
Якимись уроками? Чим?
9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови.
Цьогоріч ми побували у Мовному саду, в якому ознайомились зі сталими словосполученнями, вчились виправляти мовні помилки. А також вправлялись визначати мету медіатексту, визначати правдоподібність описаних подій, визначати роль елементів форми (голос, музичний супровід, фонові шуми, кольори, спецефекти тощо) для розуміння змісту, оцінювати вплив на власне сприйняття окремих елементів медіатексту.
Пропоную переглянути фото- та відеозвіт ДЕЯКИХ фрагментів заходу.
Учні розповідають про розвиток писемності.
Щорічно 26 жовтня у США відзначається День гарбуза ( Pumpkin Day). Але свято з кожним роком поширюється світом, набуваючи всесвітнього статусу, бо прихильників цього смачного помаранчевого плоду багато і в інших країнах. Це день, присвячений вшануванню одного з найулюбленіших і найуніверсальніших плодів на землі – гарбуза. За його поживні властивості та багате культурне значення, гарбуз займає особливе місце в багатьох серцях і традиціях.
Гарбузи належать до родини гарбузових, до якої входять огірки, дині, кавуни, дині, канталупа та цукіні. Всупереч поширеній думці, гарбузи – це фрукти, а не овочі. Родом з Центральної Америки та Мексики, гарбузи вирощують у Північній Америці вже понад 5 000 років.
Не дивно, що це свято зародилося саме у США, бо гарбуз є одним з символів американської нації. Ця традиція бере свій початок з тих далеких днів, коли перші пілігрими оселилися на континенті. Основною проблемою для них стала нестача їжі, яку вони змогли вирішити за допомогою вирощування гарбузів. З розвитком промисловості велика частина людей переселилася в міста, де гарбуз перестав посідати важливе місце в раціоні. Але повага до цього плоду збереглася у вигляді прикраси будинків на свято Усіх святих. Поживний та смачний гарбуз ще ж такий гарний декор!
30 жовтня згадують у багатьох інформаційних ресурсах як День гарбуза в Україні. Це неофіційне свято, однак, вже давно стало традиційним у дошкільних навчальних закладах та у школі. День гарбуза – став доброю осінньою традицією.
Олександр Курочкін (український етнограф) вважає, що День гарбуза варто повʼязати з Днем святого Андрія Первозванного, який припадає саме на 30 листопада. На Поділлі існувала традиція у День святого Андрія вирізати маски з гарбуза та підсвічувати їх свічками. Нагадує Хелловін?
Деякі церковні громади та їх лідери пропонують відзначати День гарбуза для українських дітей як альтернативу Хелловіну, важливим атрибутом якого є гарбуз. Хелловін приваблює дітей – це веселе і красиве свято, з добрими і веселими розвагами, але вороже сприймається православною релігійною спільнотою. Свят багато не буває, особливо, для дітей! День гарбуза чи Хелловін – немає значення, що буде нагодою для позитивних емоцій, радості спілкування та добрих сімейних чи колективних традицій.
Метою цього дня є поширення інформації про цілющі якості та цінність гарбуза для організму людини.
Гарбузи відіграють важливу роль у різних культурних та кулінарних традиціях:
26 жовтня американські фермери влаштовують на гарбузових полях Pumpkin Patch. Вони гарно розташовують величезні гарбузи, пропонують спробувати традиційні та незвичайні страви з них, розповідають кумедні випадки та дають можливість ознайомитися з сільським побутом.
Всесвітній день гарбуза – це свято чарівності, багатогранності та культурного значення гарбуза. Коли ми вирізаємо ліхтарики, печемо пироги або просто насолоджуємося красою гарбуза протягом осіннього сезону, знайдіть хвилинку, щоб оцінити давню історію та культурний внесок гарбуза.
Найкраща профілактика вірусних захворювань яка? Загартування сонцем, повітрям, фізичними вправами? А як щодо спілкування "класною родиною" на просторах малої Батьківщини? Все це ми сьогодні (нарешті!) втілили в життя.
Екскурсії до двох тунелів, милуванню природою, дослідженню місцевості посприяла сьогоднішня майже літня погода! І діти, і дорослі навіть засмагли! Після довгих пішохідних прогулянок сил в наших дітей все ж вистачило і на танці, і на рухливі ігри! З малечею танцювали матусі й татусі! А смаколики, приготовлені батьками, додали наснаги.
Щиро вдячна батькам 3-В класу за організацію такого чудового вихідного дня! Вірю, що наступного разу проведемо квест з більшою частиною класу.
Дорогі друзі! Шановні батьки та учні!
Щиро вітаю з довгоочікуваним початком освітнього процесу у рідних стінах нашої школи, в нашому затишному класі!
Любі учні! Тепер ви третьокласники! Тепер ми 3-В !
Бажаю нам всім міцного здоров'я, взаєморозуміння, плідної роботи та задоволення від співпраці!
Грамотою від ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
нагороджена Закірова Орина Олександрівна